Adam Nawałka

Selekcjoner Reprezentacji Polski

„Paweł Frelik to przede wszystkim trener mentalny z doskonałym nastawieniem, bardzo dobrą energia a jego metody są praktyczne i skuteczne. Warto czerpać od niego inspirację.”

Bogdan Zając

II Trener Reprezentacji Polski

„Wyznaję zasadę, że udzielam rekomendacji dopiero jak sam przetestuję daną usługę. Metodyka Pawła Frelika wg mnie jest pożyteczna, praktyczna i skuteczna.

Kamil Grosicki

Reprezentant Polski; Hull City

„Głowa też jest niezwykle istotna. Od tego, czy nic cię nie dręczy, zależy twoja forma. Gdy wróciłem z reprezentacji, po występach w trzech kolejnych meczach Hull byłem bardzo krytykowany.

Jacek Kruszewski

prezes Wisła Płock S.A.

„Pan Paweł Frelik od lipca 2015 r. współpracuje z naszym Klubem. Jego zajęcia przygotowane są niezwykle profesjonalnie i realizowane z należytą starannością.

Łukasz Masłowski

Dyrektor Sportowy Wisły Płock

„Podczas pełnienia funkcji dyrektora sportowego w Olimpii Grudziądz (sezon 2015/2016) oraz obecnie w Wiśle Płock (sezon 2016/2017 i 2017/2018)

Karol Linetty

Reprezentant Polski; Sampdoria Genua

„Paweł Frelik jednym spotkaniem potrafi wiele ułatwić w sposobie myślenia przez całe 90 minut meczu. Byłem zaskoczony, że świadome myślenie może tak pomóc podczas grania w piłkę.”

Thiago Cionek

Reprezentant Polski; SPAL

„Zwiększony wewnętrzny spokój, zwiększona jakość koncentracji, skuteczniejsze krycie – to tylko kilka z wielu korzyści naszej współpracy.”

Przemysław Frankowski

Reprezentant Polski; Jagiellonia Białystok

„Wiem, że to człowiek z którym można zrealizować największe marzenia sportowe. Warto mu w pełni zaufać. Dzięki stosowaniu się do jego metod można wiele osiągnąć.”

Dawid Kownacki

Reprezentant Polski; Sampdoria Genua

„Jestem młody ale czas leci więc cieszę się że już w takim wieku mogę zwiększać swoją jakość i rozwijać się poprzez rozmowy i ćwiczenia z Pawłem to naprawdę działa.”

Marcin Kamiński

Reprezentant Polski; VFB Stuttgart

„Trening mentalny był dla mnie wielka tajemnicą. Zdecydowałem się spróbować ponieważ piłkarze współpracujący z Pawłem polecali mi go. Wewnętrznie czuję zdecydowany progres co w wielu momentach przekłada się konkretne korzyści podczas meczu.”

Giorgi Merebashvili

Reprezentant Gruzji; Wisła Płock

„Jestem silny mentalnie ale kilka rozmów z Pawłem zwiększyło moją świadomość i jakość myślenia. I am mentally strong but a few conversations with Paweł have increased my awareness and quality of thinking on the pitch.”

Nico Varela

Wisła Płock

„Był ważnym wsparciem w momencie kiedy nie grałem w pierwszym składzie i byłem „przyspawany” do ławki rezerwowych. He was an important support when I did not play in the first line-up and was „welded” to the substitute bench.”

Jose Kante

Reprezentant Gwinei; Wisła Płock

„I feel power and more confidence every time when I training with Pawel. He knows very good what to say every week when we speak.

Damian Kądzior

Reprezentant Polski; Górnik Zabrze

„Do trenera Frelika trafiłem z polecenia Mateusza Wieteski. Oczekiwałem od niego konkretów i takie otrzymałem już na pierwszej sesji. Zaczęło „żreć” i pojawiły się liczby w postaci ilości rozgrywanych minut, aktywności, prób, asyst i goli.”

Konrad Michalak

Reprezentant Polski – U21; Wisła Płock/Legia Warszawa

„Poprzez stosowanie metod treningu mentalnego wychodząc na boisko można odstawić wszystkie problemy, które męczą i zdecydowanie zwiększyć swoją efektywność.”

Mateusz Wieteska

Reprezentant Polski – U21

„Trener Frelik, potrafi do mnie trafić i konkretnymi metodami w pełni rozwijać mój potencjał.”

Tomasz Loska

Reprezentant Polski-U21; Górnik Zabrze

„Po sesjach z trenerem Frelikiem nabrałem większej pewności siebie oraz zwiększyłem poczucie własnej wartości.

Mariusz Stępiński

Chievo Verona

„Metody Pawła Frelika mega mi odpowiadają i trafiają do mnie w 100% a najważniejsze, że podnoszą moją jakość  piłkarską,  dlatego że wykorzystuję w większym stopniu swój potencjał piłkarski.”

Igor Łasicki

Wisła Płock/Napoli

„Pracowałem nad swoim mentalem z Pawłem od Serie C, Serie B, Serie A i pracuję w Ekstraklasie. Ten facet zaraża wiarą, pozytywną energią i wiedzą.

Paweł Dawidowicz

Reprezentant Polski; Palermo

„Praca z Pawłem gwarantuje zdecydowanie szybsze wyjście z „zakrętu” niż miałoby się to robić samemu a w piłce nożnej czas ma ogromne znaczenie.”

Maciej Wilusz

FK Rostov

„Profesjonalny, skuteczny trener mentalny, znający specyfikę piłki nożnej. Kilkadziesiąt spotkań za nami i postępuję się świadomiej, efektywniej.”

Mikołaj Kwietniewski

Reprezentant Polski-U18; Legia Warszawa

„Trener Frelik jest naprawdę dobry w rozbudzaniu wiary w samego siebie. Mega przekonujący i motywujący do pracy nad sobą.”

Jakub Wawrzyniak

były Reprezentant Polski; Lechia Gdańsk

„Jestem doświadczonym i bardzo świadomym piłkarzem a pomimo tego Paweł Frelik potrafił mnie zaciekawić i spełnił moje oczekiwania. Podczas sesji była praktyka, która zdecydowanie przydaje się na boisku. Trafia w punkt i podchodzi kompleksowo.”

Rafał Gikiewicz

FC Freiburg

„Konkretne mechanizmy, mocne przykłady, anegdoty, metafory – te i inne rzeczy utwierdziły mnie podczas współpracy z Pawłem, że kilka strategii myślenia miałem dobrych a kilka elementów trzeba dodać aby zwiększyć swoją efektywność i realizować wysokie cele.”

Damian Szymański

Wisła Płock

„Świadoma praca nad mentalnością jest bardzo istotna a stosowanie się do metod Pawła przynosi efekty.”

Dominik Furman

Wisła Płock

„Umiejętności piłkarskie to jedno a walka z trudnościami i codzienna rywalizacja to drugie. Można po omacku przejść przez to samemu a można z Pawłem.”

Adam Frączczak

Pogoń Szczecin

„Powiem krótko – fachowa pomoc, niesamowita inspiracja na szczeblu zawodowym i prywatnym.”

Tomasz Cywka

Wisła Kraków

„Sesje z trenerem Frelikiem pozwalają spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na sposób myślenia w piłce nożnej.

Filip Starzyński

Zagłębie Lubin

„Ze spotkania na spotkanie z Pawłem, moja świadomość rosła dzięki czemu zacząłem skuteczniej pracować nad swoimi nawykami.”

Patryk Lipski

Lechia Gdańsk

„Od najmłodszych lat pracowałem nad obszarami czysto piłkarskimi ale dzisiaj wiem, że to absolutnie by nie wystarczyło.

Błażej Augustyn

Lechia Gdańsk

„Trening mentalny ukierunkowany na piłkę,  konkretne sytuacje treningowe i meczowe. Współpraca z Pawłem to zupełnie inna bajka niż w gabinecie psychologa ogólnego. Każda sesja to bardzo korzystne wsparcie i wartościowe uzupełnienie treningu piłkarskiego”.

Andrzej Niewulis

Raków Częstochowa

„Byłem bardzo zaskoczony w jak szybki sposób do mnie dotarł oraz to że na moje znaki zapytania w głowie miał dwa-trzy rozwiązania, które trafiały w punkt. Ja sam trudną sytuację meczową trawiłem tydzień a 30 minut rozmowy z trenerem Frelikiem załatwiało sprawę.

Rafał Figiel

Raków Częstochowa

„Gość z ogromną wiedzą w swoim zawodzie i jeszcze większym sercem. Bardzo go Cenie za to jakim jest człowiekiem i trenerem mentalnym ponieważ cechuje go duży profesjonalizm. Z biegiem czasu wiem, ze rozpoczęcie współpracy z Pawłem było strzałem w dziesiątkę.”

Tomislav Bozic

Miedź Legnica

„Byłem pozytywnie zaskoczony pierwszą sesją. W dalszej współpracy najbardziej cenię sobie wypracowane metody koncentracji, niezależnie od zmęczenia, przeciwnika czy wyniku ma odpowiednie procedury poprzez co jestem skuteczniejszy w swoich zadaniach.”

Emil Drozdowicz

Chojniczanka Chojnice

„Zdecydowanie szybciej można Pawłem wypracować optymalny sposób myślenia w danej trudnej sytuacji niż samemu bić się z myślami.”